FYTA

Rewolucyjna aplikacja pomagająca zadbać o Twoje rośliny.
Opis Projektu

FYTA - naszym klientem jest niemiecki startup, który wystartował w 2018 roku. Tworzymy obecnie dla nich aplikację mobilną (backend do aplikacji oraz sensorów).

Ogólnym zamysłem projektu jest stworzenie rewolucyjnej aplikacji mobilnej oraz specjalnych sensorów dzięki, którym każdy użytkownik będzie mógł w łatwy i przejrzysty sposób kontrolować stan swoich roślin.

Aplikacja zawiera mnóstwo przydatnych informacji oraz filmów z poradami i instrukcjami o tym jak pielęgnować wybrany gatunek. Dzięki połączeniu sensorów z aplikacją i przypisaniu ich do wybranej rośliny użytkownik otrzymuje pełen zakres informacji o aktualnym stanie rośliny.

Możemy za pomocą aplikacji mobilnej stwierdzić czy roślina ma odpowiednią temperaturę, wilgotność i zasolenie gleby oraz czy natężenie światła jest wystarczające. Pomiary są zbierane i rejestrowane w systemie. Dzięki temu użytkownik może analizować pomiary w skali dziennej, tygodniowej oraz miesięcznej.

System wykorzystuje również usługę rozpoznawania gatunku rośliny po zdjęciu. W efekcie użytkownik nie musi znać gatunku swojej rośliny, wystarczy zrobić zdjęcie, a otrzyma informację zwrotną jaki to gatunek.

Technologie jakie wykorzystujemy:

  • AWS serverless
  • Kotlin oraz Swift
  • NodeJS
  • MySQL
  • React.js